Zdobądź z nami nowych przyjaciół
parkrownica.pl to miejsce, w którym znajdziesz firmy podobne Twojej!

Divemarket.pl


Kusza wodna - czy jej posiadanie jest legalne?


Kusza jest rodzajem broni wykorzystywanym podczas podwodnego łowiectwa. Na rynku można znaleźć różne modele tego typu sprzętu, które można dopasować do indywidualnych potrzeb czy stopnia zaawansowania w obsłudze podwodnej broni. Największym zainteresowaniem wśród osób amatorsko łowiących ryby cieszy się pneumatyczna kusza wodna, która jest dosyć prosta w użytkowaniu oraz cechuje się dużą siłą odstrzału. Wybierając tego rodzaju sprzęt, należy zwrócić uwagę na kształt oraz dodatkowe zabezpieczenia, a także długość wystrzeliwanej linki z harpunem. Najważniejsze jest tutaj bezpieczeństwo użytkownika, dlatego dobrze, aby kusza była wyposażona w specjalne zabezpieczenie spustu chroniące przed niekontrolowanym strzałem.

Kto może zakupić kuszę pneumatyczną?

Na terenie Polski tego rodzaju urządzenie nie jest zaliczane do broni, na którą wymagane byłoby pozwolenie od odpowiednich organów. Okazuje się jednak, że nie każdy może uprawiać podwodne łowiectwo z wykorzystaniem kuszy. Osoby, które chcą polować na ryby na terenie śródlądowych zbiorników wodnych, powinny dysponować następującymi dokumentami:

  • kartą łowiectwa podwodnego (wydawaną po uprzednim zdaniu odpowiedniego egzaminu),
  • pozwoleniem na połów wydanym przez właściciela danego zbiornika wodnego.

Jeśli chodzi o połów w obrębie wód morskich, to wystarczy zdobyć sportowe zezwolenie połowowe. Warto również zapoznać się z informacjami na temat zasad amatorskiego połowu ryb z wykorzystaniem kuszy, ponieważ w przypadku nieodpowiedniego użycia sprzętu lub łowienia bez powyższych zezwoleń nurek naraża się na konsekwencje prawne.

Gdzie zamówić kuszę?

Poszukując odpowiedniego wyposażenia w celu uprawiania podwodnego łowiectwa warto zwrócić uwagę na sklep online DiveMarket.pl. Oferta jest skierowana w całości do nurków - zarówno tych pływających rekreacyjnie pod wodą, jak i osób polujących na ryby. W asortymencie dostępne są kusze pneumatyczne marki SEAC o różnych długościach (od 30 aż do 75 cm). W zamawianym zestawie znajduje się także pompka, strzała, pojedynczy grot, linka oraz ładownica. Klienci mają możliwość dokupienia dodatkowych strzał i grotów. W razie jakichkolwiek problemów obsługa sklepu zawsze chętnie doradzi w doborze odpowiednich akcesoriów pasujących do kuszy posiadanego modelu. Wszystkie zamówienia są realizowane ekspresowo.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://divemarket.pl
Dodano: 2022-04-11
Telefon: 575 440 545
Miejscowość: Warszawa
Adres: Arrasowa 13
Kod pocztowy: 01-981

Źródła:
https://divemarket.pl/pl/p/Kusza-pneumatyczna-SEAC-Asso-SR-50/1593


Podobne Firmy

BISTROKEN
ul. Aleja Komisji Edukacji Narodowej 48, 02797 Warszawa
Abiasz Warszawa - Zakład pogrzebowy
ul. Górczewska 6, 01181 Warszawa
XBS Logistics S.A.
ul. Pass 20, 05870 Błonie
Rozgłoś swoją obecność w sieci
Wyszukuj najlepszych usługodawców
Notuj wzrosty w wynikach sprzedaży