Zdobądź z nami nowych przyjaciół
parkrownica.pl to miejsce, w którym znajdziesz firmy podobne Twojej!

JAVAPPA


Java – jak zacząć uczyć się programowania?


Java to język programowania zaprojektowany i rozwijany przez firmę Sun Microsystems. Jego pierwsza wersja została wydana w 1995 roku i od tego czasu stosuje się go do tworzenia programów na urządzeniach mobilnych, do pisania stron  internetowych i do opracowywania aplikacji dla przedsiębiorstw. Java jest łatwo rozumiana przez programistów innych języków programowania, takich jak C++ lub Python. Ze względu na jej popularność wiele osób postanawia zacząć naukę programowania właśnie od tego języka.

Java jest obiektowym językiem programowania. Posiada automatyczne zarządzanie pamięcią, co oznacza, że znajduje obiekty, które nie są używane i zwalnia je, aby mogły być ponownie wykorzystane przez inne programy. Ta cecha sprawia, że za pomocą Javy można pisać nawet duże aplikacje. Java została pierwotnie napisana jako zamiennik dla języka C++, ale od tego czasu stała się popularna wśród wielu różnych programistów ze względu na swoją łatwość użycia i elastyczność w porównaniu z innymi językami. Chcąc dowiedzieć się, jak zacząć programowanie w Javie, warto udać się na stronę internetową javappa.com. Oferowane są tam kursy dla początkujących programistów, które uwzględniają również zalecane standardy kodowania. Jest to to zbiór zasad, które określają, jak powinno być napisane oprogramowanie. Reguły pomagają pisać kod, który jest bardziej czytelny i łatwy w utrzymaniu, a także usprawniają współpracę pomiędzy programistami. Standardy kodowania mogą być sformalizowane jako dokument lub stanowić jedynie nieformalne wytyczne przekazywane przez daną społeczność programistów.

W ostatniej dekadzie sposób pisania programów zmienił się diametralnie. Co kilka miesięcy rodzi się nowy język z własną składnią i funkcjami. Java na przestrzeni lat przeszła wiele zmian, ale jej wykorzystanie nadal zapewnia programistom wiele korzyści. Chcąc nauczyć się tego ponadczasowego języka warto skorzystać ze wsparcia ekspertów oferowanego na przykład w postaci tradycyjnych kursów internetowych. Stanowią one o wiele tańsze rozwiązanie niż tzw. bootcampy. Zapewniają dostęp do wiedzy o dowolnej porze dnia i nocy. Użytkownik może realizować kurs zgodnie z własnym tempem, a na dodatek nie musi wychodzić z domu. Każde zagadnienie jest szczegółowo wytłumaczone, między  innymi przy pomocy filmików oraz obrazków.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://javappa.com/
Dodano: 2022-10-23
Telefon:
Miejscowość: Gliwice
Adres: Kozielska 130C
Kod pocztowy: 44-121

Źródła:
https://javappa.com/blog/backend/programowanie-java-od-czego-zaczac


Podobne Firmy

Optyk Rozmus Eye Care
ul. Piastowska 3, 43200 Pszczyna
HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski
ul. Giewont 16, 43316 Bielsko-Biała
Moniuszki 7 Sp. z o. o.
ul. Moniuszki 7, 40005 Katowice
Rozgłoś swoją obecność w sieci
Wyszukuj najlepszych usługodawców
Notuj wzrosty w wynikach sprzedaży