Zdobądź z nami nowych przyjaciół
parkrownica.pl to miejsce, w którym znajdziesz firmy podobne Twojej!

Kartop


Kartop • Wypełniacz do kartonów


Przygotowanie paczki do wysyłki czasem może nastręczać pewnych trudności. Wszystko zależy od tego, jak bardzo delikatny jest przedmiot, który będzie znajdował się w pudełku. Jeśli do transportu pakowana jest na przykład porcelana lub inne kruche tworzywo, wówczas wskazana jest wyjątkowa ostrożność i zastosowanie dodatkowych form zabezpieczenia.

W tym celu najczęściej stosuje się odpowiedni wypełniacz do kartonów. Są to specjalnie przygotowane arkusze tektury falistej, która wyróżnia się bardzo dużą odpornością na zgniatanie. Warstwy tej tektury połączone są ze sobą w taki sposób, aby pomiędzy nimi były wolne przestrzenie wypełnione powietrzem. Dzięki temu amortyzuje ona nie tylko wstrząsy, ale i spory nacisk. Wypełniacz do kartonów jest jeszcze dodatkowo ponacinany, co również wpływa na jego własności zabezpieczające.

Warto jednak pamiętać, że wypełnienie musi być dobrze porozciągane i ukształtowane, by zajmowało całą wolną przestrzeń w pudełku. Ustabilizowanie przedmiotu jest bardzo istotne, bo uniemożliwia jego niekontrolowane przemieszczanie się, obijanie i ocieranie. Jest kilka dobrych sposobów użycia tektury wypełniającej, ale najprościej jest najpierw wyściełać pudło arkuszami złożonymi na krzyż, ułożyć przedmiot, a następnie pozakładać fragmenty wystające poza obręb opakowania i ewentualnie uzupełnić jeszcze wolną przestrzeń.

Firma Kartop – producent opakowań kartonowych z wieloletnim doświadczeniem na rynku – poleca wykorzystanie wypełniacza nie tylko w przypadku wysyłek, ale także do bezpiecznego przechowywania. Dodatkową zaletą tektury jest również jej zdolność do przechwytywania pewnej ilości wilgoci, co chroni przed nią sam przedmiot. Tektura jest wyprodukowana w stu procentach z naturalnych materiałów, składają się na nie makulatura, ścier drzewny oraz włókna pozyskane ze szmat. Jest też biodegradowalna, więc po zużyciu może być poddana recyklingowi. Oprócz tego jest na pewno dużo bardziej ekologiczna niż stosowane niekiedy kulki styropianowe, foliowe poduszeczki z powietrzem czy folia bąbelkowa.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://producent.kartop.com.pl/
Dodano: 2019-03-27
Telefon: 506 224 565
Miejscowość: Chodzież
Adres: Zwycięstwa 37
Kod pocztowy: 64-800

Źródła:
https://producent.kartop.com.pl/produkt/wypelniacz-tekturowy-ekologiczny-z-tektury-falistej-35zl-netto-za-250l/


Podobne Firmy

BHP-KOMPLEX
ul. Malinowa 22, 62052 Komorniki
Colormachine
ul. Naramowicka 47, 61622 Poznań
Schedpol Sp. z o. o. Sp. k.
ul. Przemysłowa 2, 64400 Międzychód
Rozgłoś swoją obecność w sieci
Wyszukuj najlepszych usługodawców
Notuj wzrosty w wynikach sprzedaży