Zdobądź z nami nowych przyjaciół
parkrownica.pl to miejsce, w którym znajdziesz firmy podobne Twojej!

MP SKYLIGHTS PAWEŁ ŁOPATKA


Klapy oddymiające - gdzie się sprawdzają?


Klapy dymowe, nazywane oddymiającymi, to konstrukcje umieszczane na dachach obiektów publicznych, przemysłowych, nieco rzadziej mieszkalnych. Ich zadaniem jest odprowadzanie dymu oraz ciepła, pojawiającego się na skutek wybuchu pożaru. Niekiedy doświetlają pomieszczenia, co zwiększa komfort osób, które w nich przebywają oraz oszczędności zarządców budynków. Naturalne światło nie niszczy wzroku i niejednokrotnie przekłada się na lepsze samopoczucie.

Instalacje tego typu poprawiają bezpieczeństwo pożarowe, ponieważ usprawniają ewakuację osób znajdujących się w obiekcie i ułatwiają przeprowadzanie akcji gaśniczych przez strażaków. Ponadto minimalizują ryzyko zaczadzenia oraz zadymienia pomieszczeń, redukują ewentualne straty, obniżają temperaturę i przekładają się na lepszą widoczność. Na zainteresowanych czekają klapy oddymiające pneumatyczne i elektryczne.

Pierwsze z nich są uruchamiane przy użyciu nabojów wyzwalających, które uaktywniają się po wykryciu zbyt wysokiej temperatury. Są uznawane za najtańsze i niekiedy wymagają montażu specjalnych przycisków, których naciśnięcie powoduje przesyłanie sygnałów do centrali oddymiania. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w wielkopowierzchniowych obiektach, takich jak galerie handlowe lub fabryki. Natomiast klapy elektryczne stanowią podstawę wielu klatek schodowych i są łączone z systemami SSP. Przydają się nie tylko w razie wybuchu pożaru, ale też w trakcie codziennej eksploatacji budynku.

Przedsiębiorstwo proponujące opisywane konstrukcje, udostępnia katalog pod adresem mpskylights.pl. Znajdują się na niej nowoczesne klapy o nienagannych parametrach wytrzymałościowych, które są sprzedawane wraz z czujkami dymowymi, centralą oddymiania, przyciskami oraz siłownikami z napędami różnego typu. Wykazują odporność na naciski, działanie czynników atmosferycznych oraz korozję. Produkty te należy dopasowywać do charakteru obiektu, jego przeznaczenia oraz metrażu. Zwiększają one bezpieczeństwo pożarowe i gwarantują efektywną wentylację budynków mieszkalnych.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://mpskylights.pl/
Dodano: 2022-12-29
Telefon: +48 61 279 44 44
Miejscowość: Luboń
Adres: Świętokrzyska 5
Kod pocztowy: 62-030

Źródła:
https://mpskylights.pl/klapy-dymowe/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Urz%C4%85dzenie_przeciwpo%C5%BCarowe


Autor: Alex Szymczak


Podobne Firmy

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
BHP-KOMPLEX
ul. Malinowa 22, 62052 Komorniki
Colormachine
ul. Naramowicka 47, 61622 Poznań
Rozgłoś swoją obecność w sieci
Wyszukuj najlepszych usługodawców
Notuj wzrosty w wynikach sprzedaży