Zdobądź z nami nowych przyjaciół
parkrownica.pl to miejsce, w którym znajdziesz firmy podobne Twojej!

HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski


Badanie wody na obecność bakterii legionella - HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski


W wodzie bardzo często pojawia się dość groźna bakteria – Lagionella. Badanie wody, biorąc pod uwagę, że jest ona jednym z najważniejszych elementów życia, jest więc bardzo istotne. Woda zakażona, nieczysta może być bardzo niebezpieczna dla ludzkiego zdrowia. Bezpieczeństwo przed tego typu problemami zapewni regularny monitoring przeprowadzany przez profesjonalne laboratoria.  

Bakterie z rodzaju Legionella wywołują chorobę zwaną Lagionellozą. Jest to choroba zakaźna, której głównym objawem jest wysoka gorączka. Może również powodować zapalenie płuc. 1 stycznia 2008 roku został wprowadzony obowiązek mikrobiologicznego badania wody w kierunku obecności bakterii Legionella, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożywania przez ludzi.

Do wczesnych oznak Legionellozy zalicza się objawy grypopodobne:

  • bóle głowy,
  • utrata apetytu,
  • bóle mięśniowo-stawowe,
  • ogólne złe samopoczucie,
  • biegunka oraz
  • ból brzucha.

Mikrobiologiczne badanie wody w kierunku obecności Legionella z pływalni, brodzika czy innych miejsc jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na wykrycie pałeczek tych groźnych bakterii. Profesjonalne laboratorium Analiza Wody wykonuje analizy w sposób profesjonalny, rzetelny. Badania przeprowadzane są sprawnie, na najwyższym poziomie i zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i przepisami prawa.

Największe ryzyko występowania bakterii z rodzaju Legionella jest związane z instalacjami wody ciepłej. Wysoka temperatura, obecność osadów oraz brak recyrkulacji sprzyjają namnażaniu się tych chorobotwórczych mikroorganizmów. Z tego powodu analiza wody w kierunku pałeczek Legionella jest bardzo istotna. Profesjonalne laboratorium z najlepiej wykwalifikowanymi pracownikami zajmie się badaniem wody w tym kierunku. Jeśli analiza wykaże obecność takiej bakterii, wówczas trzeba przeprowadzić procedurę, która usunie legionellę z zanieczyszczonej wody. Pamiętać należy także o tym, żeby badać wodę pitną. Wypicie jej grozi bowiem groźnym zatruciem.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://analizawody.pl/
Dodano: 2019-04-23
Telefon: 33 819 28 64
Miejscowość: Bielsko-Biała
Adres: Giewont 16
Kod pocztowy: 43-316

Źródła:Podobne Firmy

Optyk Rozmus Eye Care
ul. Piastowska 3, 43200 Pszczyna
Moniuszki 7 Sp. z o. o.
ul. Moniuszki 7, 40005 Katowice
Silesiapak
ul. Blachnickiego 9, 40175 Katowice
Rozgłoś swoją obecność w sieci
Wyszukuj najlepszych usługodawców
Notuj wzrosty w wynikach sprzedaży