Zdobądź z nami nowych przyjaciół
parkrownica.pl to miejsce, w którym znajdziesz firmy podobne Twojej!

K9 & MED Traning Center


Kursy z ratownictwa medycznego w placówce oświatowej - gdzie zamówić?


Miejscami, gdzie bardzo często dochodzi do różnego rodzaju sytuacji, w których zagrożone zostaje zdrowie, a nawet życie, są placówki oświatowe. Mnogość osób oraz stosunkowo niewielka przestrzeń sprzyjają wypadkom, co z kolei wymaga odpowiedniej reakcji ze strony kadry oraz władz. 

W gestii dyrekcji jest upewnienie się, że zatrudnieni pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także, o ile szkoła bądź przedszkole dysponuje takim sprzętem, również mają wiedzę, jak należy używać BLS oraz AED. Najlepszym sposobem jest organizacja tematycznego kursu na terenie placówki oraz wprowadzenie zarządzeniem obowiązku uczestnictwa w nim dla całej kadry. 

Zamówieni takiej usługi nie jest trudne. Korzystając z oferty dostępnej na stronie k9med.pl można zlecić organizację szkolenia dla wybranej grupy odbiorców na terenie danego miasta. Termin jest wówczas ustalany indywidualnie, podobnie jak cena za samo świadczenie. Istnieje możliwość wykorzystania do przeprowadzenia kursu jednej z sal placówki oświatowej, co znacznie ułatwia zebranie uczestników oraz obniża koszty. Realizator w ustalonym wcześniej z dyrekcją dniu wysyła na miejsce swojego przedstawiciela. Prowadzący szkolenie to zwykle osoba z udokumentowaną wiedzą teoretyczną oraz doświadczeniem zawodowym w zakresie przeprowadzania akcji ratowniczych. 

Podczas szkolenia kursanci mogą zadawać pytania. Daje to możliwość uzyskania informacji na temat tego, jak należy zachować się w konkretnych sytuacjach generujących zagrożenie. Jest to istotne w przypadku, gdy do placówki uczęszczają wychowankowie ze specjalnymi potrzebami, na przykład epileptycy (umiejętność właściwej reakcji w momencie ataku epileptycznego) lub alergicy (odpowiednie zachowanie w przypadku wstrząsu anafilaktycznego). 

Wszystkie proponowane w ofercie kursy z zakresu ratownictwa medycznego kończą się przyznaniem imiennego certyfikatu dla każdego uczestnika. Dokumentem tym można legitymować się podczas kontroli zewnętrznych, stanowi on też uzupełnienie personalnej teczki pracownika. Organizator zastrzega jednak, że wydane zaświadczenie nie jest bezterminowe. Z uwagi na tematykę szkoleń konieczne jest okresowe odświeżenie informacji poprzez udział w spotkaniu przypominającym. Zaleca się przeprowadzanie aktualizacji co trzy lata. 

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://k9med.pl
Dodano: 2023-06-14
Telefon: 516024319
Miejscowość: Gliwice
Adres: Płażyńskiego 38
Kod pocztowy: 44-100

Źródła:
https://k9med.pl/szkolenie-urazowe-dla-ratownikow-kpp


Podobne Firmy

Optyk Rozmus Eye Care
ul. Piastowska 3, 43200 Pszczyna
HYDROCHEMIA mgr Łukasz Zyskowski
ul. Giewont 16, 43316 Bielsko-Biała
Moniuszki 7 Sp. z o. o.
ul. Moniuszki 7, 40005 Katowice
Rozgłoś swoją obecność w sieci
Wyszukuj najlepszych usługodawców
Notuj wzrosty w wynikach sprzedaży