Zdobądź z nami nowych przyjaciół
parkrownica.pl to miejsce, w którym znajdziesz firmy podobne Twojej!

CENTRUM UNITAS


Co oferuje psycholog dla młodzieży z Poznania?


Wysoki stopień rozwoju cywilizacji, stres czy rozpad więzi sprawiają, że problemy i zaburzenia psychologiczne są bardzo częste. Narażone są na nie wszystkie osoby, ale nie da się ukryć, że w szczególnie trudnej sytuacji jest młodzież. Do pewnego stopnia było tak zawsze, gdyż typowe dla okresu dojrzewania się wahania nastroju, burze hormonów, kompleksy i uczucie nieprzystosowania, dziś jednak młodzi ludzie mają jeszcze trudniej, ze względu na wysokie wymagania w szkole czy ideał piękna, śrubowany w mediach społecznościowych.

Wszystko to i wiele innych czynników, jak brak czasu rodziców dla dzieci, powoduje, że młodzież to grupa najczęściej wykazująca problemy i zaburzenia psychologiczne. Zapotrzebowanie na fachową pomoc, czy to psychologa, czy pedagoga, jest ogromne i placówki publiczne, na czele ze szkołami, nie potrafią na nie odpowiedzieć. Z tego powodu rodzice widzący, że ich dzieci mają problemy, szukają wsparcia w prywatnych placówkach, gdzie nie czeka się długo na pomoc. W Centrum Unitas można niezwłocznie umówić wizytę i skorzystać ze wsparcia w różnych okolicznościach. Psycholog dla młodzieży z Poznania pomaga między innymi w przypadku niskiej samooceny, co skutkuje wieloma problemami, nieporozumień w domu czy w grupie rówieśniczej. Na wizyty często też swoje dzieci zapisują rodzice zauważający, że ich pociecha gorzej się uczy czy wagaruje. Istotne jest, by wykryć, co jest tego przyczyną, w ten sposób bowiem dziecko może chcieć zwrócić na siebie uwagę, ale też może to wskazywać na problemy w szkole czy w grupie, np. znęcanie się innych nad daną osobą.

Specjalistyczna pomoc może być też potrzebna osobom młodym w kryzysie, które mają za sobą traumatyczne doświadczenia, jak rozwód rodziców czy śmierć bliskiej osoby. Bardzo istotne jest, by takie problemy przepracowywać, inaczej bowiem mogą one pociągać za sobą kolejne. Niezwykle niepokojącym zjawiskiem wśród młodych osób są też skłonności samobójcze. Specjalista jest w stanie wykryć takie skłonności i zalecić odpowiednie postępowanie, łącznie z leczeniem u psychiatry.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://www.centrumunitas.pl/
Dodano: 2023-10-05
Telefon: 792979997
Miejscowość: Poznań
Adres: Nad Seganką 6
Kod pocztowy: 60-‑

Źródła:
https://www.centrumunitas.pl/psycholog-jezyceAutor: Alex Lis


Podobne Firmy

Kartop
ul. Zwycięstwa 37, 64800 Chodzież
BHP-KOMPLEX
ul. Malinowa 22, 62052 Komorniki
Colormachine
ul. Naramowicka 47, 61622 Poznań
Rozgłoś swoją obecność w sieci
Wyszukuj najlepszych usługodawców
Notuj wzrosty w wynikach sprzedaży