Zdobądź z nami nowych przyjaciół
parkrownica.pl to miejsce, w którym znajdziesz firmy podobne Twojej!

Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień


Seksoholizm leczenie • Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień


Problemy z nałogami dotykają bardzo wielu osób. W klinice Vita Libera Sp. z o.o. leczone jest między innymi uzależnienie od hazardu, alkoholu, narkotyków i seksu. Każde z nich jest tak naprawdę chorobą, którą można wyleczyć dzięki pomocy specjalistów. Uzależnienie sprawia, że umysł koncentruje się na wykonywaniu jednej czynności, która zaburza funkcjonowanie pozostałych sfer życia. Tak jest również w przypadku seksoholizmu. Przypadłość ta najczęściej dotyka mężczyzn i jest ona dominująca sferą ich życia. Każda czynność wykonywana w nadmiarze może prowadzić do braku równowagi życiowej. Niezdrowe podejście do seksu mogą mieć również osoby, które zostały skrzywdzone w dzieciństwie lub wychowywały się w rodzinach patologicznych.

Osoba uzależniona od seksu może kompletnie nie zauważyć swojego problemu, ponieważ jest to czynność, która u zdrowego człowieka pozwala na osiągnięcie życiowej harmonii. W związku z tym, kiedy można rozpoznać u siebie nałóg? Najlepiej zacząć obserwować swoje pozostałe sfery życia i zobaczyć, czy istnieje w nich równowaga. Leczenie seksoholizmu w klinice odbywa się poprzez konsultacje z psychologiem oraz spotkania w grupach wsparcia. Seks jest czynnością, z której nie można całkowicie zrezygnować, ponieważ stanowi część ludzkiego życia. Z tego powodu trudno ograniczyć silną potrzebę kochania się z drugą osobą. Ponadto, seks prowadzi również do rozładowania nadmiernego napięcia w życiu oraz stresu. Podczas terapii seksoholik uczy się, w jaki sposób radzić sobie z emocjami i problemami życiowymi. W niektórych przypadkach stosowana jest również farmakologia, która wspomaga wstrzemięźliwość seksualną.

Zazwyczaj pacjent sam zauważa problem, z którym ma do czynienia, ponieważ jest to bardzo intymna sfera życia. Dzięki specjalnie przygotowanej terapii uzależnione osoby zaczynają inaczej postrzegać seks. Mogą wtedy wrócić do regularnego i normalnego życia płciowego. W wyzdrowieniu może pomóc osoba, z którą seksoholik chciałby poprawić relacje. Wsparcie w leczeniu jest czynnikiem, dzięki któremu terapia może być krótsza.

Wystaw opinię firmie

Ocena firmy: (0 z 0 głosów)


WWW: https://vitalibera.pl
Dodano: 2021-01-12
Telefon: 538455505
Miejscowość: Warszawa
Adres: Zakamarek 39a
Kod pocztowy: 02-998

Źródła:
https://vitalibera.pl/terapia-uzaleznien/leczenie-seksoholizmu/Autor: Alex Szymczak


Podobne Firmy

BISTROKEN
ul. Aleja Komisji Edukacji Narodowej 48, 02797 Warszawa
Abiasz Warszawa - Zakład pogrzebowy
ul. Górczewska 6, 01181 Warszawa
XBS Logistics S.A.
ul. Pass 20, 05870 Błonie
Rozgłoś swoją obecność w sieci
Wyszukuj najlepszych usługodawców
Notuj wzrosty w wynikach sprzedaży